MŪSU INTĪMĀ DZĪVE

ĻAUJIETIES BAUDAI


Dzīves laikā ikviena sieviete piedzīvo dažādas izmaiņas savā ķermenī, kas bieži vien ietekmē seksuālo dzīvi un labsajūtu un samazina seksuālo baudījumu kopumā.


Lai arī dzimumtieksmes raisīšanā un seksuālā apmierinājuma gūšanā galvenā ir attiecību emocionālā puse, ļoti būtiski ir arī saglabāt dzimumorgānu – vulvas un maksts – veselību, jo tā ir saistīta ar seksuālo labsajūtu un baudu.

Šajā ķermeņa daļā audu šūnas pastāvīgi atjaunojas un audi jutīgi reaģē uz daudziem iekšējiem un ārējiem faktoriem, kas var mainīt fizioloģisko maksts lubrikāciju. Tās samazināšanās var izraisīt stipras sāpes dzimumakta laikā, galu galā mazinot iekāri, kā arī palielinot dzimumorgānu ievainojumu un infekciju risku.

Ir novēroti vairāki faktori, kas dažkārt mēdz ietekmēt vulvas un maksts veselību, – stress, antidepresantu, kā arī ilgstoša kontracepcijas līdzekļu lietošana, ar vecumu saistītas hormonālās pārmaiņas un straujš ķermeņa masas pieaugums vai zudums.

Galvenie sievišķie dzimumhormoni, kas līdz ar citiem hormoniem regulē mūsu reproduktīvās(dzimumorgānu) sistēmas darbību, ir estrogēni. Estrogēnu līmeņa svārstības mūs ietekmē daudzos dažādos veidos, gan fiziski, gan emocionāli, īpaši, kad tuvojas menopauze – būtisks pagrieziena punkts katras sievietes dzīvē.

Zems estrogēnu līmenis var traucēt kvalitatīvas dzimumdzīves baudīšanai, kā arī var pasliktināt labsajūtu, un par to bieži liecina vairāki simptomi:

  • visa organisma nepietiekamas mitrināšanas izpausmes – maksts, ādas, acu, mutes sausums utt.;
  • maksts sieniņu un kaunuma lūpu biezuma un tonusa samazināšanās;
  • matu un nagu trauslums;
  • ādas blāvums un ļenganums, kā arī grumbu parādīšanās un vairošanās;
  • ķermeņa masas palielināšanās tendence un pastiprinātu taukaudu uzkrāšanos vēdera zonā;
  • muskuļu tonusa zudums.

Uzzini, kā LIBIFEME® var mums palīdzēt saglabāt veselīgu un baudāmu intīmo dzīvi!